הנדסת בתים ובניינים

רבים בקרב הציבור נוטים לחשוב כי תכנון הנדסי הנו שרות הכולל בעיקר "חתימת מהנדס" על הבקשה להיתר בנייה הנערכת ע"י האדריכל. אך לא כך הוא הדבר, הנדסה הנה עולם טכנולוגי שלם אשר משלב בתוכו פתרונות הנדסיים חכמים ויצירתיים אשר נותנים מענה לדרישה האדריכלית.

האדריכל בשרטוטיו מתאר "מה" צריך לבנות.
המהנדס בתרשימיו מתאר "איך" צריך לבנות.

התוכנית האדריכלית
המהנדס מקבל את התוכנית האדריכלית, "שותל" בתוכה את שלד המבנה (מיקום עמודים, קורות, תקרות וכדו') ובעזרת אנליזת תכנון ממוחשבת מעמיס את מודל המבנה לתכנון בעומסים אופייניים הצפויים לו.

העומסים כוללים את משקלו העצמי של המבנה, את חומרי הגמר ואת עומסי השירות הצפויים ע"פ יעוד המבנה כמופיע בתקן הישראלי. בעזרת התכנון הממוחשב מתקבלות סכמות מאמצים ובעקבותיהם סידור מוטות הברזל הדרושים באלמנטים הנדסיים.

אחריות על יציבות המבנה
המהנדס משרטט את כל מפלס הקומות במבנה, פורס את כל מוטות הברזל הדרוש לחיזוק הבטון ע"פ תוצאות החישוב הפיזיקאלי הנ"ל ובכך מורה לאנשי הביצוע על טכניקת בניית השלד.

המהנדס מתוקף היותו אחראי על יציבות המבנה, נדרש גם לחתום בפני הרשויות כאחראי על יציבות המבנה. בנוסף, הוא נדרש גם לחתום בפני הרשויות כאחראי לתכנון ואף לבצע בקרת ביצוע ע"י פיקוח עליון מדי יציקה קונסטרוקטיבית באתר הבניה (קרי: יסודות, רצפות, תקרות, גגות, קירות תמך וכדו').

אצלנו במשרד – רואים הנדסה
אצלנו במשרד 'ליברמן תכנון מבנים', לא זאת בלבד כי אנו משתמשים בתכנות מחשב מתקדמות הפועלות באנליזת מבנים באלמנטים סופיים, אנו גם "רואים הנדסה". הנדסה זה לא רק פתרון, הנדסה זאת יצירה טכנולוגית הנותנת חשיבה על השיתוף הפעולה בין מערכת שלד יציבה ולזו העוטפת אותו בחומרי גמר.

זוהי חשיבה של "פיסול" בחומרים קונסטרוקטיביים שונים (פלדה, בטון, עץ, זכוכית וכדו') לצד חישובי עלויות כדאיות ותועלת. חשיבה על פרקטיקה, קלות ביצוע, פשטות חשיבה ותכנון מערכות הנדסיות המשלימות את התכנית האדריכלית.

פיתרון יעיל וקל ליישום
אנו לא מנסים "לשנות" תכניות אדריכליות, אלא מנסים לאמץ אותן כמו שהן, להתחבר אליהן ולאתגר את המבנה בפתרון יעיל וקל ליישום ולשרת נאמנה את הגחמות של הלקוח.

לקבלת ייעוץ
והכוונה – התקשרו
טל' 08-9719256

ליברמן תכנון מבנים – תכנון הנדסי מדוייק ומקצועי

טכניקת תכנון

פתרון הנדסי המקנה יציבות לבניין תוך התאמה לתכנית האדריכלית, הוצאת תכניות עבודה ופיקוח קונסטרוקטיבי בשטח.

פרטי קונסטרוקציה

הקפדה על פתרון עמידות ויציבות למבנה ומסירת פרטים מדויקים לקבלן הביצוע על פי עקרונות התכנון ההנדסי.

תכנון מבני ציבור

פריון מחשבה טכנולגי הדואג לפתרון יעיל וחכם, קל  לביצוע ובעל עלויות יישום נמוכות.

בתים פרטיים

הכנת חישובים סטטיים ותוכניות לביצוע על פי תוכנית אדריכלית. פיקוח במהלך הבנייה על יציקות קונסטרוקטיביות.

תמ"א 38

תכנון "נכון" של מבנה עמיד בפני רעידות אדמה תוך העמסה של תוספות בנייה ושילוב טכנולוגיות מתקדמות.

ייעוץ והכוונה מקצועית

בשביל להבין ולקבל יותר
דברו איתנו 08-9719256

צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם!